Makijaż permanentny (brwi, ust, powiek)

Makijaż permanentny jest mikropigmentacją, makijażem trwałym, upiększającym,
a czasem korekcyjnym / medycznym.

Zabieg polega na implantowaniu pigmentu do tego przeznaczonego w granicy naskórkowej, przy użyciu specjalistycznego urządzenia.

Zadaniem zabiegu jest poprawienie wyglądu, korekta lub zniwelowanie niedoskonałości naszej urody.

Mikropigmentacją możemy poprawić asymetrię, podkreślić atuty urody, lub zakamuflować defekty powstałe w skutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku.

Najwyższą jakość moich usług z zakresu makijażu permanentnego potwierdza certyfikat  zamieszczony poniżej, który jest wręczany najlepszym światowym artystom z tej dziedziny:

Makijaż permanenty:

Makijaż permanentny może być wykonany na brwiach, ustach i powiek górnych / dolnych. Jest to doskonała alternatywa standardowych makijaży, które wykonujemy codziennie. Posiadaczki takiego makijażu wyglądają perfekcyjnie o każdej porze. Makijaż nie zmyw a się i pozostaje z nami przez kilka lat. Musimy jednak pamiętać, że makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym. Powinien być subtelny, pasujący do urody osoby poddającej się zabiegowi. Cała trudność polega na tym, że trzeba poprawić urodę, a przy tym pozostawić naturalny wygląd.

Makijaż permanentny to makijaż trwały, a przy tym jednocześnie bezpieczny. Posiada wiele zalet, które przeważają nad makijażem tradycyjnym. Podkreśla atuty i niweluje niedoskonałości. Codziennie wygląda świeżo, nieskazitelnie, oraz nie wymaga poświęcania mu czasu. Jest perfekcyjny zawsze, niezależnie od nastroju, czy miejsca.

Zasadnicza różnica między makijażem permanentnym, a tatuażem wynika z głębokość implantacji pigmentu. Prawidłowa głębokość osadzenia go w makijażu permanentnym znajduje się w granicy naskórkowej, a nie tak jak w przypadku tatuażu w skórze właściwej. Od tego faktu zależy, czy coś będzie z nami na stałe, czy na kilka lat – tak jak w przypadku prawidłowo wykonanego makijażu permanentnego.

Wygojone makijaże permanentne brwi, ust czy powiek, po pełnym wygojeniu będą o ok. 40-50% jaśniejsze, niż te, świeżo po zabiegu.

Dodatkowym atutem mikropigmentacji jest to, że osoba która wykona ten zabieg nie musi być wykluczona z życia społecznego do czasu pełnej rekonwalescencji.

* Informacje o zaleceniach przedzabiegowych  podawane są  po rezerwacji wizyty, a zalecenia pozabiegowe po wykonanym zabiegu. 

Opisy poszczególnych obszarów makijaży permanentnych:

BRWI:

Ktoś mądry powiedział kiedyś słowa, które idealnie trafiają w punkt „brwi są niczym innym, jak rama dla obrazu”.

To właśnie one nadają Twojej twarzy charakter, oraz indywidualny i niepowtarzalny wygląd. Brwi zawsze dobieram indywidualnie, by idealnie dopasować je do twarzy i jej kształtu. Ważne jest też to, żeby makijaż zachowany był jak najbardziej to tylko możliwe, w swojej pierwotnej linii włosów. Oczywiście uwzględniam poprawę defektów, które występują naturalnie (np. usunięcie asymetrii brwi). Źle dopasowane brwi mogą stworzyć twarzy złudzenie sztucznego wyrazu twarzy, ciągłej złości, zdziwienia, smutku, oraz przerysowanego efektu. Kolor również dopasowuje tak, by po wygojeniu idealnie pasował do Twojej urody. Pigmentacja poprzedzona jest rysunkiem wstępnym.

USTA:

Czy Ty też masz dość odbicia ulubionej szminki na kubku kawy / herbaty / kieliszku dobrego wina? Możliwe, że Twój naturalny kontur ust zanikł, a kolor stały się blady?

Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałaś twierdząco, to taki makijaż jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Barwa pigmentu musi być dobrze przemyślana i dobrana idealnie do Twojej naturalnej czerwieni wargowej ust. To ona stanowi kolor wyjściowy, swojego rodzaju bazę dla wybranego pigmentu. Odcień pigmentu dobieram do naturalnej barwy – usta będą więc początkową barwą czerwieni wargowej z dodatkiem pigmentu który został wybrany. Mogę dobierać więcej jak jeden odcień barwnika (zależy to od metody pigmentacji). 
Makijaż permanentny Twoich ust, musi być więc idealnie dobrany do naturalnego kształtu ust, twarzy i urody. Mikropigmentację staram się zachować w naturalnym konturze, lecz jeśli jest potrzebna korekta kształtu, oczywiście taką przeprowadzam. Pigmentacja poprzedzona jest rysunkiem wstępnym.

POWIEKI:

Fanek kresek na powiekach jest wiele. Niestety, trzeba się natrudzić by te były perfekcyjne, i to tylko na chwile, ponieważ tradycyjne wymagają ciągłej poprawy.

Możesz stać się posiadaczką zawsze perfekcyjnej kreski permanentnej, która będzie idealna zawsze i wszędzie – przez kilka lat. Taki makijaż podkreśla kształt oczu, oraz koryguję asymetrię jeśli taka występuję. Kreski optycznie zagęszczają linię rzęs i tworzą wyrazistą oprawę oczu. Pigmentację wykonuję w linii rzęs, a kształt kreski zawsze dopasowuje idealnie do kształtu oka, oraz załamania na powiece. W przypadku kresek dekoracyjnych to załamanie wyznacza nam przeważnie koniec kreski. Wyciągnięta kreska daje złudzenie uniesionego kącika oka, oraz jego wydłużenia – wyróżniamy tu metody typowo eyelinerowe i te cieniowane. Można też wykonać pigmentację tylko w linii rzęs bez wyciągniętego ogonka. Taka kreska ma podkreślać naturalny kształt oko i zagęszczać linię rzęs. Te rozwiązanie jest szczególnie polecane osobom, które posiadają opadające powieki. Pigmentacja poprzedzona jest rysunkiem wstępnym.

Ciekawostka – jak to wszystko się zaczęło:

Cała idea oraz technika mikropigmentacji powstała w Azji ponad dwa tysiące lat temu. Azjaci z natury mają skąpe owłosienie, więc często brakowało im rzęs czy brwi. Z tego powodu, aby zamaskować te braki i podkreślić swoją urodę domalowywali sobie brakujące lub przerzedzone brwi, malowali kreski na powiekach które miały imitować rzęsy, lub sprawiać, że są one gęstsze. Pierwsze mikropigmentację były wykonywane przy pomocy cienkich bambusowych pręcików, włókna jedwabiu oraz barwnikom pochodzenia naturalnego. Pigment ten, wprowadzany był pod skórę przy pomocy igły, owiniętej wcześniej włóknem z nasączonym barwnikiem, która mieściła się na bambusowym pręciku.

Zasada wykonywania mikropigmentacji nie uległa zmianie, w dalszym ciągu polega na wprowadzeniu pigmentu podskórnie. Natomiast pigment osadzany jest płycej. Przy pomocy odpowiednich urządzeń jak i samej technice pracy, tylko w naskórku.

Ekspresowe tempo rozwoju działu mikropigmentacji, a także nowoczesne urządzenia pozwalają na wykonanie szybkich i bezpiecznych zabiegów. Ciągłe unowocześnienia w tej dziedzinie sprawiają, że wykonywane mikropigmentacje są bardziej precyzyjne i mniej bolesne. 

Wskazania i zalety makijażu permanentnego:

N

Oszczędność codziennego czasu jaki poświęciłoby się na wykonywanie makijaży tradycyjnych.

N

Perfekcyjny wygląd o każdej porze dnia i nocy.

N

Poprawa wyrazu twarzy / wyeksponowanie swoich atutów.

N

Wyrównanie widocznej asymetrii brwi / ust / powiek.

N

Makijaż tego typu pozwala również na:

– przyciemnienie brwi,
– uniesienie łuku brwi,
– podkreślenie linii brwi,
– podkreślenie oczu,
– złudzenie zagęszczenia rzęs,
– uniesienie kącików ust,
– nadanie czerwieni wargowej ust,
– delikatne powiększenie czerwieni wargowej,
– zakrycie blizn.

Przeciwwskazania makijażu permanentnego:

N

Ciąża (jest możliwe wystąpienie przedwczesnych skurczów porodowych na skutek bodźców odczuwalnych w trakcie pigmentacji).

N

Karmienie piersią (w przypadku pigmentacji ust ze względu na przyjmowanie leków, które mają za zadanie zabezpieczyć obszar pigmentacji przed wystąpieniem opryszczki w tym rejonie).

N

Infekcje górnych dróg oddechowych (wystąpienie dyskomfortu klientki przy pigmentacji).

N

Przyjmowanie leków rozrzedzających krew (wystąpienie krwawienia przy zabiegu, oraz komplikacje w procesie gojenia się makijażu).

N

Choroby zakaźne (AIDS, żółtaczka, gruźlica, inne).

N

Choroby skóry bakteryjne / wirusowe / grzybicze. 

N

Choroby nieznanego pochodzenia (należy przeprowadzić wstępną diagnozę przed zabiegiem pigmentacji).

N

Nieustabilizowana cukrzyca (wystąpienie komplikacji w procesie gojenia się makijażu).

N

Łuszczyca (występująca w obszarze pigmentacji).

N

Anemia (jeszcze większe osłabienie organizmu w skutek pigmentacji).

N

gorączka  / stany podgorączkowe / opryszczka / infekcje organizmu / hemofilia / trądzik ropowiczy / nowotwory skóry / ostatnio przebyta operacja / epilepsja / choroby autoimmunologiczne / alergie na używane preparaty / chemioterapia / antybiotykoterapia / półpasiec / poparzenie słoneczne / kuracja retinolem – wit. A. / alkohol / narkotyki / świeże blizny w obszarze pigmentacji / skłonność do bliznowców.

N

Życzenia Klientki na które nie mogę się zgodzić (w przypadku kiedy oczekiwany makijaż będzie szpeciła, a nie upiększał Klientkę).